loki bez uzycia ciepła, jak kręcić włosy, loki bez lokówki, loki bez niszczenia włosów, stylizacja włosów, jak kręcić włosy na noc
fot. pexels.com

Taka nasza natura, że chcemy to, czego nie mamy. Więc zwłaszcza jeśli jesteś posiadaczką włosów prostych, na pewno wiele razy próbowałaś je kręcić lub pofalować. Duże, sprężyste loki są absolutnie czymś, o czym marzy wiele kobiet. Pojawia się jednak problem. Używanie bardziej „tradycyjnych” metod, takich jak prostownice i lokówki, może całkowicie uszkodzić włosy. Czy jest więc sposób na nadanie włosom skrętu bez ich uszkodzenia? Owszem! Wypróbuj jedną z zaproponowanych przez nas technik bez użycia ciepła i ciesz się pięknymi lokami.

Zaplatanie włosów w warkocze na noc

Stylizacja włosów w czasie gdy śpij dotyczyć może zarówno włosów którym chcesz nadać skręt, jak i tych, które chcesz wyprostować. Zaplatanie warkoczy to jeden z najłatwiejszych sposobów na uzyskanie luźnych loków. Przed pójściem spać weź prysznic lub tylko umyj głowę i pozwól włosom wyschnąć naturalnie, aż będą jedynie lekko wilgotne. Następnie podziel je na sekcje odpowiednie temu, jakieś grubości loki chcesz uzyskać i zapleć je w warkocze.

Po przebudzeniu możesz delikatnie rozpleść włosy, a następnie przeczesać je szeroką szczotką lub grzebieniem o szerokich zębach, aby nadać im naturalnego wyglądu. Pamiętaj tylko, aby zaplatać warkocz jak najbliżej końcówek włosów, aby nie narazić się na fryzurę w połowie pokręconą, a w połowie zupełnie prostą. Minusem tej metody jest to, że twoja fryzura może być lekko oklapnięta.

Zakręcanie włosów na wałki

Jeśli chodzi o kręcenie włosów, to właśnie wałki były główną metodą przed wynalezieniem suszarki do włosów, lokówek i prostownic (których powinnaś unikać zwłaszcza jeśli masz rozjaśniane włosy), i są tak samo przydatne dzisiaj. Weź prysznic, poczekaj, aż włosy wyschną w około 80%, podziel je na sekcje i zawiń na wałki.

Owiń włosy turbanem lub szalikiem z gładkiego materiału, aby cała konstrukcja utrzymała się przez noc, a następnie połóż się spać. Rano delikatnie rozwiń wszystkie loki i przeczesz je palcami, aby nadać im objętości. Z kolei aby uniknąć posklejanych pasm ale także spuszenia, możesz wetrzeć na długość włosów minimalną ilość olejku, tego samego, którego używasz do ich pielęgnacji.

loki bez uzycia ciepła, jak kręcić włosy, loki bez lokówki, loki bez niszczenia włosów, stylizacja włosów, jak kręcić włosy na noc
fot. pexels.com

Zakręcanie włosów na opaskę

Prosta opaska na głowę sprawi, że ​​kręcenie włosów przez noc będzie bardzo łatwe. Ta metoda nie tworzy ciasnych loków, ale naturalne, luźne fale. To super proste.

Weź elastyczną opaskę i załóż ją na głowę, tak, jak zwykle. Weź pasma włosów, zawiń je wokół opaski tyle razy. ile jest to konieczne dla twojej długości włosów. Zabezpiecz końcówki wsuwkami. Rano rozczesz włosy i przeczesz je palcami, aby rozdzielić loki.

Metoda na sznur od szlafroka

Ta metoda jest trochę podobna do metody opaski na głowę, ale ma tendencję do tworzenia o wiele bardziej sprężystych, przypominających pierścienie loków, a nie delikatnych fal. Weź pasek od szlafroka, lub długi, aksamitny szalik, przełóż go przez głowę, zabezpiecz spinką na czubku. Następnie podziel włosy na dwie części i każdą z nich zawiń po osobnej stronie, wokół osi sznura. Zabezpiecz końcówki gumką.

Zakręć oba końca sznura wokół własnej osi, aby zacieśnić skręt, a następnie zwiąż oba końce na czubku głowy lub tuż nad karkiem. Następnie, zaczynając od przodu, podciągnij pasmo włosów i owiń je wokół aureoli. Rano delikatnie rozwiąż sznur i powoli odwiń z niego powstałe przez noc loki.

Kręcenie na papier

Możesz uzyskać drobne loki za pomocą kawałka papieru toaletowego, papierowego ręcznika, a nawet chusteczek do makijażu. Ta metoda działa najlepiej na krótszych, cieńszych włosach, ponieważ w przypadku włosów długich lub gęstych, możesz szybko zostać przytłoczona ilością pracy, jaką musisz wykonać.

Weź niewielką sekcję włosów, a następnie zawiń je na skręcony kawałek papieru lub chusteczki, zaczynając od dołu. Gdy osiągniesz wysokość, na której chcesz by loki się zaczynały, spróbuj zawiązać końce chusteczki razem, albo pomóż sobie wsuwką. Powtórz te czynności na reszcie pasm. Pozostaw całość do naturalnego wyschnięcia, a jeśli się spieszysz, użyć zimnego nawiewu suszarki. Rozpleć wszystkie skręty i przetrzep włosy palcami, aby nadać im objętości.

Francuski warkocz

Warkocz francuski to świetny sposób na zakręcenie włosów po same końce. Podczas gdy typowy warkocz zwija włosy tylko od karku w dół, warkocz francuski może tworzyć skręt nawet blisko skóry głowy.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, upewnij się, że wykonałaś dwa francuskie warkocze, po jednym z każdej strony, w przeciwnym razie możesz skończyć z nierównym skrętem, który skupia się jedynie na linii środka głowy. Ta metoda zadziała dobrze na włosach średniej długości.

loki bez uzycia ciepła, jak kręcić włosy, loki bez lokówki, loki bez niszczenia włosów, stylizacja włosów, jak kręcić włosy na noc
fot. pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here