oklapnięte włosy, cienkie włosy, dlaczego moje włosy są oklapniete, włosy bez objętości, co zrobić z oklapniętymi włosami
fot. pexels.com

Chociaż modelki i gwiazdy na okładkach magazynów zawsze mają wspaniałe, pełne objętości czupryny, niekoniecznie to samo dotyczy reszty z nas. Istnieje wiele powodów, dla których włosy są oklapnięte i bez życia. Zanim jednak wpadniesz w rozpacz, wiedz, że są sposoby na przezwyciężenie tego problemu. Musisz jedynie najpierw dokładnie ustalić, co jest winowajcą. Oto możliwe powody.

Przetłuszczanie się włosów

Sebum jest często głównym winowajcą oklapniętych włosów. Kiedy wychodzisz z domu, połączenie wilgoci, brudu i naturalnych olejków, które twoja skóra głowy wytwarza przez cały dzień, twoje włosy mogą mocno stracić na objętości.

Samo przetłuszczanie się włosów ma wiele możliwych przyczyn, od genetycznych, przez dietę, hormony, aż do codziennego, niewłaściwego obchodzenia się z włosami, noszenia czapek i błędów w zabiegach pielęgnacyjnych. Na szczęście bardzo łatwo jest rozwiązać ten problem. Jak? Odpowiedź jest suchy szampon, który szybko i łatwo wchłania nadmiar sebum.  Wybierz taki, który nie pozostawia żadnych śladów, zwłaszcza na ciemnych włosach. Uważaj, jeśli jesteś właścicielką włosów kręconych. Nieostrożna aplikacja suchego szamponu na skalp, może splątać twoją czuprynę i sprawić, że będzie się puszyć.

oklapnięte włosy, cienkie włosy, dlaczego moje włosy są oklapniete, włosy bez objętości, co zrobić z oklapniętymi włosami
fot. unsplash.com

Włosy z natury cienkie

Chociaż włosy cienkie i rzadkie są łatwiejsze w pielęgnacji i utrzymaniu, mają też oczywiście swoje wady. Jedną i być może największą z nich, jet to, że mają zwykle bardziej płaski wygląd ze względu na brak naturalnej tekstury i objętości.

Jeśli ten problem dotyczy właśnie ciebie, są dwie opcje, a najlepiej będzie, jeśli je połączysz. Po pierwsze, postaraj się wyeliminować to, co sprawia, że twoje włosy są cienkie w pierwszej kolejności. Oczywiście, nie masz wpływu na swoje uwarunkowania genetyczne, czy utratę włosów przez ciążę. Możesz jednak kontrolować swoją dietę, suplementację oraz pielęgnację, która pomoże twoim włosom rosnąć lepiej oraz je wzmocni. Jeśli chodzi o drugą opcję, jest to odpowiednia stylizacja, a dokładniej, tapirowanie. Spokojnie, nie chodzi o nic szalonego, ale pamiętaj, że łatwo jest przesadzić. Po prostu zachowaj rozsądek. Nie chcesz wyglądać jak wyjęta z lat osiemdziesiątych.

Błędy w codziennej stylizacji twoich włosów

Oprócz już omówionych przyczyn, jak przetłuszczanie się włosów, czy ich z natury mała objętość oraz pogarszająca stan rzeczy zła pielęgnacja, kolejną rzeczą może być nieodpowiednia stylizacja.

Jeśli używasz prostownicy do włosów, pamiętaj, aby nie prostować ich przesadnie, od samej nasady aż po końce, ponieważ spowoduje to, że włosy będą wyglądać płasko. Nie przesadzaj także z produktami wygładzającymi, serum, olejkami i silikonami. Wystarczy odrobina produktu naniesiona na końcówki włosów. To one wymagają największej ochrony i pomocy. Jeśli jest już za późno, prostownica poszła w ruch i teraz walczysz z oklapniętymi, smutnymi kosmykami, spróbuj poprzedniej rady – tapirowania.

Możesz także pomóc sobie niewielką ilością lakieru do włosów, tuż przy nasadzie, aby odbić je od głowy. Tylko nie przesadź! Efekt może być zupełnie odwrotny, jeśli za bardzo cię poniesie. Jeśli możesz, całkowicie zaprzestań prostowania włosów, a jeśli już musisz stylizować je z użyciem ciepła, zdecyduj się raczej na suszarkę i okrągłą szczotkę. Możesz także suszyć włosy głową w dół.

oklapnięte włosy, cienkie włosy, dlaczego moje włosy są oklapniete, włosy bez objętości, co zrobić z oklapniętymi włosami
fot. unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here