oklapnięte włosy, jak nadać włosom objętości, jaak stylizować cienkie włosy, jak suszyć włosy, jak dodać włosom objętości
fot. pexels.com

Czy twoje włosy są płaskie i pozbawione życia? Zazdrościsz koleżankom bujnych i sprężystych czupryn? Nie rozpacza. Istnieją sposoby i wskazówki, dzięki którym dość łatwo możesz dodać swojej fryzurze objętości, a tym samem automatycznie dodać sobie pewności siebie. Oto one.

Przestań obciążać swoje włosy silikonami!

Zaskakująca liczba osób ma naturalnie dość dobrą objętość włosów, ale działa na jej niekorzyść, przez nakładanie zbyt dużych ilości kosmetyków lub niewystarczające oczyszczanie z nich włosów.

Wiele szamponów i odżywek – nawet tak zwane produkty zwiększające objętość – zawierają silikon lub polimery. Są to substancje przypominające plastik, które przyklejają się do powierzchni każdego pasma włosów, aby były grubsze. Działa to na naturalnie mocnych, sprężystych włosach, ale na cienkich pasmach ciężar powłoki ciągnie je w dół, przez co włosy stają się jeszcze bardziej płaskie! Zastanów się więc dwa razy, gdy następnym razem będziesz chciała dociążyć swoje proste włosy serum silikonowym.

Zanim więc odzyskasz objętość, musisz pozbyć się nadbudowanych pozostałości kosmetyków, używając dobrego szamponu oczyszczającego. Wystarczy już nawet tylko raz w tygodniu, a w pozostałe dni używaj szamponów bardziej delikatnych, zwłaszcza, jeśli masz włosy kręcone, lub rozjaśniane.

Także jeśli regularnie nakładasz na włosy olejki, pamiętaj, że co za dużo, to niezdrowo. Jeśli nie będziesz używać olejów właściwie, zamiast z błyszczącą taflą, skończysz z przetłuszczonymi, obciążonymi stronkami.

oklapnięte włosy, jak nadać włosom objętości, jaak stylizować cienkie włosy, jak suszyć włosy, jak dodać włosom objętości
fot. pexels,com

Spróbuj położyć się spać z mokrymi włosami

Tak, wiemy, słyszałaś już o tym, że spanie z mokrymi włosami jest dla nich złe. Ale zaopatrz się mimo wszystko w jedwabną poszewkę, daj włosom odrobinę wyschnąć i gdy idziesz spać ułóż je nad głową na poduszce i zobacz, jak będą wyglądać rano.

Nie zdajemy sobie nieraz sprawy z tego, że suszenie włosów suszarką nie zawsze sprawia, że wyglądają lepiej. Po pierwsze, suszenie ich z użyciem ciepła może przyczynić się do ich szybszego przetłuszczania. Zastanów się, czy prawidłowo używasz suszarki i produktów do stylizacji? Używanie zbyt dużej ilości pianki lub żelu i / lub niewłaściwa technika suszenia może sprawić, że włosy staną się płaskie jak naleśnik. Spróbuj więc pozostawić włosy do wyschnięcia rano. To także świetny sposób na zaoszczędzenie czasu, zwłaszcza jeśli np. jesteś pracującą mamą.

Użyj turbanu do włosów lub bawełnianej koszulki

Częstym błędem podczas suszenia jest to, że nie suszymy włosów wystarczająco długo. Jeśli wyłączysz suszarkę gdy we włosach jest jeszcze wilgoć, zaczną się one szybko opadać z powrotem. Rozwiązaniem jest wyciągnięcie z włosów jak największej ilości wody zanim jeszcze sięgniesz po suszarkę. Postaraj się jednak nie używać do tego ręcznika, który może niszczyć włosy, ale specjalnego turbanu do włosów, lub po prostu bawełnianej koszulki.

Po wyjściu z prysznica osusz delikatnie włosy wyciskając z nich wodę, dłońmi a potem koszulką. Następnie owiń turban lub koszulkę wokół głowy, i zajmij się innymi rzeczami – myciem zębów, makijażem itp. Do czasu zdjęcia turbanu twoje włosy będą gotowe do suszenia suszarką. Susz włosy głową w dół, a także co jakiś czas przerzucaj je z jednej strony na drugą.

oklapnięte włosy, jak nadać włosom objętości, jaak stylizować cienkie włosy, jak suszyć włosy, jak dodać włosom objętości
fot. pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here