hygge, dom hygge, przytulny dom, praca z domu, kwarantanna w domu, przytulny nastrój w domu
fot. pexels.com

Gdy żyjemy w czasie, gdy końca kwarantanny nie widać, początkowy dreszczyk emocji związany z pozostawaniem w domu mija. Jednak pozytywne nastawienie do naszej przestrzeni życiowej jest kluczowym elementem, który pozwala utrzymać spokój. Na przykład, czy kiedykolwiek zauważyłeś, jak czyste pomieszczenie wpływa na produktywność? Albo jak wazon z jasnymi kwiatami może poprawić twój nastrój?

Nasze otoczenie ma ogromny wpływ na nasze emocje, a opieka nad domem w tym stresującym okresie jest ważną formą samoopieki. Jeśli czujesz się zamknięta w swoim domu jak w klatce, kilka prostych wskazówek ożywi twój nastrój – hygge to duńskie słowo opisujące przytulność w domu. Wypróbuj te porady i zamień swój dom w przytulną oazę, w której z przyjemnością się zaszyjesz.

Organizuj i przestawiaj

Czyste i zorganizowane otoczenie pomoże ci w pełni cieszyć się swoim domem. Jeśli w ciągu ostatnich dwóch tygodni samoizolacji twoja przestrzeń była w ruinie, pierwszą rzeczą do zrobienia jest posprzątanie. Włącz ulubioną muzykę i bierz się do pracy! Wyczyść łazienkę, zrób pranie, uporządkuj szafę, posegreguj śmieci. Nie tylko poczujesz się produktywna, ale także sprawisz, że twój dom stanie się miejscem, w którym naprawdę chcesz spędzać czas.

Aby urozmaicić swoją przestrzeń, rozważ zmianę aranżacji. Przeniesienie łóżka na inną ścianę, zmiana organizacji regału na książki lub utworzenie kącika do czytania przy oknie może odmienić twój salon czy sypialnię. Nagle nie jest to to samo stare miejsce, z którego chciałeś uciec.

hygge, dom hygge, przytulny dom, praca z domu, kwarantanna w domu, przytulny nastrój w domu
fot. pexels.com

Porozwieszaj nastrojowe lampki

Może nie jest to Boże Narodzenie, ale lampki to najszybszy sposób na stworzenie nastroju. Ciepłe żarówki równomiernie rozprowadzą delikatną poświatę po całym pokoju, sprawiając, że będziesz chciała wejść pod koc z herbatą i książką.

Kup lampki przez internet lub wybierz się do piwnicy, czy na strych i wyciągnij jeden lub dwa sznurki ze świątecznego pudełka. Ułóż je wokół framugi drzwi lub owiń wokół ramy łóżka – zdziwisz się, jak łatwo te światła zmieniają klimat całego pokoju.

Zapal świece

Mówiąc o atmosferze, najszybszym sposobem na przytulny wieczór są świece. Wpływają na dwa kluczowe zmysły: wzrok i węch. Ciepłe światło tworzy uspokajającą atmosferę, a zapach kreuje atmosferę spokoju i może przywoływać dobre wspomnienia.

Jeśli nie masz żadnych świec, rozważ zamówienie online takich z nutami jabłka, lawendy, kadzidła, cytryny, drzewa sandałowego, czy szałwii. To zapachy związane z redukcją stresu i niepokoju. (Pamiętaj tylko, aby palić i gasić świece w bezpieczny sposób!).

Ekstremalna metamorfoza łóżka

Bądźmy szczerzy, ostatnio spędzamy dużo więcej czasu w łóżku – czytamy, pracujemy i oglądamy filmy nie ruszając się z pościeli przez cały dzień. Dlaczego więc nie poświęcić  czasu na stworzenie łóżka swoich marzeń?

Komfort to podstawa, więc zainwestuj w dobrej jakości poduszki i rozważ zamówienie puszystego materaca. Załóż świeżo wyczyszczoną pościel i dodatkowy koc, aby poczuć się jak na chmurce.

Świeże pranie

Równie ważne co pościel jest twoje ubranie. Piżama i odzież domowa to teraz mundury dla wszystkich, ale kiedy to wszystko, co mamy na sobie, łatwo jest zanosić ulubione dresy na śmierć. Kwarantanna nie jest przyjaciółką stylu. Zaplanuj określone dni prania w ciągu tygodnia, aby mieć pewność, że twoje ulubione rzeczy są w ciągłej rotacji. Mając czyste ubrania, które będziesz zakładać każdego dnia, poczujesz się odświeżona i zainspirowana.Dodatkowo twój dom będzie pięknie pachniał płynem do płukania jakiego używasz, więc wybierz swój ulubiony zapach.

hygge, dom hygge, przytulny dom, praca z domu, kwarantanna w domu, przytulny nastrój w domu
fot. pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here