bycie mamą, praca w domu a dzieci, praca a bycie mamą, aplikacje dla mam, jak zająć dzieci, jak oraciwać przy dzieciach
fot. pexels.com

Poświęć chwilę i zastanów się, ile razy skorzystałaś dzisiaj ze smartfona. Może pomógł ci uniknąć ulicznego korka w drodze do pracy, dał ci dostęp do twojej skrzynki mailowej, czy pozwolił nadrobić ci zaległości w kontaktach z bliskimi. Wszystko co oferuje nam technologia jest błogosławieństwem, zwłaszcza dla tak zajętych osób, jak pracujące mamy.

Pomocnik w codziennym życiu mamy

Poczucie normalności i bezpieczeństwa w naszym świecie offline często zależy od tego niesamowitego gadżetu w naszej kieszeni, jakim jest smartfon. Warto też jednak zwrócić uwagę na to, że ten stały dostęp do technologii czyni nas również niezwykle bezbronnymi. Rozprasza nas, jego brak powoduje niepokój, a nasze priorytety niezauważenie się zmieniają. Dlatego ważne jest, aby używać go mądrze – w sposób, który pomaga, a nie szkodzi życiu.

Jeśli jesteś pracującą mamą, na pewno dajesz z siebie wszystko, zwłaszcza jeśli jesteś zmuszona pracować z domu, zajmując się w tym samym czasie dziećmi. Poprzeczka jest zawieszona kosmicznie wysoko, jeśli do tego wszystkiego jesteś mamą po raz pierwszy, a dodatkowo może zmagasz się z depresją poporodową. Bycie mamą jest przecież trudne samo w sobie, a pierwszy raz, gdy musisz tak wiele się nauczyć i masz milion wątpliwości, dotyczących wszystkiego, od karmienia piersią, do twojej własnej suplementacji, może stać się ogromnie przytłaczający. Dodaj do tego równania pracę, a bardzo łatwo możesz zupełnie stracić balans w swoim życiu.

Pojawia się wtedy poczucie winy, mimo że przecież mamy zasługują na najwyższy szacunek za to, że starają się dawać z siebie wszystko, niezależnie od tego, jak bardzo zajęty jest każdy dzień. Są w stanie wychowywać swoje pociechy, dbając jednocześnie o rozwój swoich karier.  Technologia, ułatwiająca komunikację, czy pracę z domu oraz dająca możliwość lepszej organizacji, to prawdziwy skarb.

bycie mamą, praca w domu a dzieci, praca a bycie mamą, aplikacje dla mam, jak zająć dzieci, jak oraciwać przy dzieciach
fot. pexels.com

Technologia jak magia

Umiejętność żonglowania byciem mamą oraz byciem kobietą pracującą, wydaje się być czasem magiczna. A dzisiaj możemy za pomocą nowoczesnej różdżki – smartfona – przywoływać usługi poprawiające życie za jednym dotykiem palca. Technologia odpowiednio użyta pozwala ułatwić obowiązki i pomaga podnieść produktywność. Jej magia pozwala też lepiej zaplanować czas, aby stworzyć miejsce na wspólne chwile dla całej rodziny.

Oto kilka przykładów aplikacji, które mogą okazać się pomocne

Headspace – po pracowitym dniu pełnym obowiązków, wyzwań i spotkań z ludźmi,  Headspace pomaga skupić się na tym co rzeczywiście ważne i jak najlepiej żyć chwilą. Jest to pięknie zaprojektowany program do medytacji, która może przynieść efekty nawet dzięki 15 minutom dziennie.

WhatsApp – oferuje łatwy sposób na pozostanie w kontakcie z rodziną w każdym zakątku świata. Pozwala na tworzenie grupowych czatów, na których codziennie możecie dzielić się małymi, ale też ważnymi chwilami z życia. Pomaga poczuć bliską więź z tymi, których kochasz, bez względu jaka odległość was dzieli.

Aplikacje mobilne marketów – zakupy spożywcze to nieunikniony obowiązek dla nas wszystkich, ale tego typu usługi i aplikacje umożliwiają planowanie dostaw artykułów spożywczych za pomocą zaledwie kilku chwil spędzonych na telefonie. Pomoże ci to spędzić mniej czasu na zakupach, a więcej z rodziną.

Uber i Bolt – zamawianie okazjonalnych przejazdów na żądanie gdy wiesz, że zaparkowanie w miejscu docelowym będzie trudne lub gdy po prostu chcesz usiąść w drodze z dziećmi w tylnej części samochodu, to duża wygoda. Usługi aplikacji takich jak Uber czy Bolt są fantastyczne i działają o wiele sprawniej niż staromodne taksówki na telefon.

Spotify –  ta aplikacja muzyczna ułatwi ci stworzenie imprezy tanecznej dla dzieci w twoim salonie za naciśnięciem jednego przycisku. To świetny przykład tego, jak technologia może być częścią pięknych chwil, jakie spędzasz z rodziną. Spontaniczne wygłupy z dziećmi w rytm waszych ulubionych piosenek staną się cennymi wspomnieniami, a gdy przychodzi czas na położenie dzieci do łóżek i twój relaks, muzyka słuchana w kąpieli pomoże ci odpocząć.

Netflix – gwarantuje nie tylko rozrywkę dla mamy i taty, ale ma ma też świetną bibliotekę dla dzieci. Masz możliwość skonfigurowania profilu dla każdego z dzieci, w tym preferencje filtrowania treści, które zapewniają, że nie zobaczą czegoś nieodpowiedniego. Da ci to poczucie spokoju, jednocześnie dając ci też możliwość zajęcia uwagi dzieci na moment, gdy np. musisz wykonać ważny telefon.

bycie mamą, praca w domu a dzieci, praca a bycie mamą, aplikacje dla mam, jak zająć dzieci, jak oraciwać przy dzieciach
fot. pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here