jak prostować włosy, prostowanie bez użycia ciepła, jak wyprostować włosy bez prostownicy, domowe sposoby na proste włosy
fot. pexels.com

Sprawienie, by włosy wyglądały gładko, zdrowo i były proste, może wydawać się kosmicznie trudne. Używanie ciepła do stylizacji usuwa wilgoć z włosów, powodując osłabienie ich elastyczności, a w rezultacie łamanie. Z biegiem czasu suszarki, prostownice i gorące lokówki mogą powodować uszkodzenia, które sprawiają, że nawet najbardziej starannie ułożone włosy wyglądają na suche i szorstkie. Jak więc podejść do stylizacji włosów aby nie zrobić im krzywdy i osiągnąć najlepsze rezultaty?

Kilka wskazówek, jak prostować włosy bez użycia ciepła

Istnieją sztuczki, dzięki którym możesz wyprostować włosy bez ich smażenia i przypalania. Chcesz unikać użycia ciepła zwłaszcza jeśli posiadasz włosy rozjaśniane lub już uszkodzone stylizacją. W przypadku włosów bardziej kręconych trudniej będzie uzyskać efekt tafli bez poświęcenia ich zdrowia, jednak większość z poniższych porad sprawdzi się w przypadku osób o delikatniejszych włosach, które mają strukturę fal. Jeśli chcesz by twoja czupryna rosła zdrowo, zdecydowanie przyjrzyj się niżej opisanym metodom.

Użycie zimnego powietrza

Jeśli opanowałeś już technikę prostowania włosów z pomocą suszarki i szczotki, możesz wciąż używać tej samej techniki, z tym że z użyciem zimnego powietrza. Kiedy twoje włosy wyschną w naturalny sposób do momentu aż są jedynie lekko wilgotne, podziel je na części i ustaw ustawienia zimnego nawiewu w swojej suszarce, upewniając się że powietrze dociera do włosów od ich nasady aż po końce. Podczas suszenia trzymaj ją w odległości około 15 centymetrów od włosów.

Ta metoda nie powinna zająć dużo więcej czasu niż użycie ciepła, ale użycie serum prostującego lub odżywki bez spłukiwania w sprayu może okazać się konieczne aby ujarzmić co poniektóre nieposłuszne pasemka.

jak prostować włosy, prostowanie bez użycia ciepła, jak wyprostować włosy bez prostownicy, domowe sposoby na proste włosy
fot. pexels.com

Owijanie włosów

Owijanie włosów to jeden z popularniejszych sposobów na uzyskanie prostych włosów bez stylizacji ciepłem, ale nie każdy wie, jak zrobić to odpowiednio. Z pomocą przychodzi masa filmików z tutorialami, dostosowanymi do prawie każdego rodzaju włosów.

Chociaż istnieją różne metody dla różnych tekstur i długości włosów, podstawy są prawie takie same. Będziesz potrzebowała długich, płaskich spinek, a także satynowego szalika lub turbanu. Zaczynając od przodu głowy weź pasmo włosów, dobrze rozczesz je grzebieniem o drobnych ząbkach, napnij i przełóż na drugą stronę, tak, aby ciasno przylegało do głowy. Następnie umocuj pasmo spikną. Powtórz tą czynność z każdym pasmem, aż dojdziesz do tyłu głowy a następnie owiń wszystko chustką lub turbanem. Możesz posłużyć się tą metodą rano, jeśli włosy chcesz mieć wyprostowane na wieczór, lub położyć się tak spać.

Metoda na wałki

Jeśli kupisz plastikowe wałki w dużym rozmiarze, możesz uzyskać fryzurę, które będzie lekko podkręcona na końcach, o dużej objętości i lśniącym wykończeniu, bez konieczności użycia ciepła. Jest to więc idealny sposób dla tych, którzy borykają się z oklapniętą fryzurą. Po prostu podziel wilgotne włosy na średnie pasma i zawiń je na wałki przed pójściem spać lub na co najmniej cztery godziny.

Ta metoda może wymagać pewnej praktyki, ale osoby z włosami średnimi lub długimi zazwyczaj bardzo ją sobie chwalą.

Produkty przeznaczone do prostowania włosów

Istnieją szampony, odżywki, produkty pielęgnacyjne bez spłukiwania, lakiery do włosów i prawie wszystko inne, o czym tylko możesz pomyśleć, które mają na celu ujarzmienie i wygładzenie włosów.

Dobrym początkiem może być eksperymentowanie z produktami przeznaczonymi do prostych włosów lub tym przeznaczonym do ułatwiania stylizacji w ogóle. Ta metoda sprawdzi się zwłaszcza u osób, które mają z natury proste lub jedynie lekko falowane włosy, ponieważ wydobędzie ona z nich ich naturalne piękno. Powinny jej z kolei unikać osoby, których włosy szybko się przetłuszczają. Czasem już samo regularne olejowanie włosów, jeśli wykonywane właściwie, pozwoli je dociążyć a tym samym wyprostować i wygładzić.

Małe podsumowanie

Uzyskanie prostych, pięknych ale też i zdrowych włosów nie musi być niemożliwe. Chociaż nie ma dwóch identycznych tekstur włosów, eksperymentowanie z różnymi sposobami nadania im blasku i gładkości może być świetnym sposobem na lepsze poznanie samej siebie. Jeśli te sztuczki nie zadziałają, możesz porozmawiać z profesjonalnym stylistą fryzur na temat stylizacji i zabiegów w salonie, które zapewnią ci elegancki wygląd bez ryzyka uszkodzenia włosów ciepłem.

Na skręt włosów wpływ ma genetyka, długość pasm, czy używane produkty. Wraz z wiekiem włosy mogą stać się mniej kręcone z powodu wypadania albo bardziej kręcone z powodu zmian hormonalnych. Stylizacja włosów w określony sposób każdego dnia może je „wytrenować” aby układały się w określony kształt. Jednak przesada może w rzeczywistości prowadzić do wypadania i uszkodzenia włosów. Czasem daj więc swojej czuprynie odpocząć od jakiejkolwiek stylizacji. Bądź realistką, wyobrażając sobie wygląd swojej fryzury, i bądź miła dla siebie – kręcone, naturalne włosy posiadają przecież piękno, które docenia wiele osób i wiele osób z włosami prostymi dałoby się za loczki pokroić.

jak prostować włosy, prostowanie bez użycia ciepła, jak wyprostować włosy bez prostownicy, domowe sposoby na proste włosy
fot. pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here