czy słuchać intuicji, czy powinnaś słcuhać intuicji, czy słuchać przeczuć, czy kierowac się przeczuciem, czy kierować sie intuicją, jak podejmować decyzje
fot. pexels.com

Podążanie za przeczuciem jest często uważane za ryzykowne, ale w rzeczywistości wszyscy mamy zdolność intuicji. Albert Einstein powiedział nawet, że intuicja to nasz największy atut i najsłabiej wykorzystywany zmysł. Każdy z nas był w sytuacji, kiedy po prostu coś wiedział i przeczuwał, nawet jeśli nie potrafił tego wyjaśnić. Może więc warto przyjrzeć się naszej intuicji, zaufać jej czasem, a nawet zainwestować czas i energię w jej rozwijanie?

Największy atut i niewykorzystany zmysł

Chociaż możemy doświadczyć uczucia intuicji w naszym codziennym życiu, wiele razy tłumimy nasze instynkty, szczególnie w pracy. Potrzeba odwagi, aby uświadomić sobie, że intuicja jest równie cenna jak logika. Nie ma jednak zbyt wiele miejsca na intuicję, kiedy oczekiwanie jest od ciebie, że wszystko będziesz robić zgodnie z instrukcjami. Dlatego tak ważne też jest żeby po pierwsze, jasno stawiać w pracy granice, a po drugie obserwować sytuację i jeśli przyjdzie na to moment, odejść.

Spotkania, arkusze kalkulacyjne, notatki, przetwarzanie danych – wszystko prawdopodobnie ma ustaloną rutynę. Ta rutyna jest częścią problemu. Niedawne badanie wykazało, że praca z autopilotem może powodować, że dojdziesz do muru, wypalisz się, albo co gorsza, przestaniesz przykładać uwagę do tego co robisz, czym narazisz na niebezpieczeństwo siebie i innych, jeśli np. pracujesz przy ciężkich maszynach.

Aby móc podążać za intuicją niezbędne jest także, aby słuchać serca. Już starożytni uważali, że to właśnie ono, a nie mózg, są najważniejszą częścią człowieka. Jeśli coś wydaje ci się niewłaściwe, wzbudza w tobie negatywne uczucia, a do tego jeszcze przeczuwasz że nadchodzi coś złego, podejmij odważną decyzję. Zaufaj swoim przeczuciom, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym.

Często zapomina się o połączeniu serce-mózg, nawet gdy zaczynamy rozumieć, że serce to coś więcej niż zwykła pompa. Badania wykazały, że stany emocjonalne, w tym stres, wpływają na serce i że serce i mózg są ze sobą połączone. Oprócz tego, naukowcy wykorzystują obecnie siłę neuronauki do badania wpływu zdrowia jelit na nasz mózg. Kortyzol, znany jako hormon stresu, wzrasta, gdy nasz mózg jest w niestabilnym stanie. Nawet łagodny stres oddziałuje na drobnoustroje w jelitach, zmniejszając metabolizm prekursora serotoniny, stabilizatora nastroju, a więc prowadząc do stanów depresyjnych. Jak więc widzisz warto jest włożyć pracę w to, aby żyć w harmonii, z zachowaniem uwagi na sygnały ciała i umysłu.

czy słuchać intuicji, czy powinnaś słcuhać intuicji, czy słuchać przeczuć, czy kierowac się przeczuciem, czy kierować sie intuicją, jak podejmować decyzje
fot. pexels.com

Dlaczego warto słuchać swojej intuicji

Twoje ciało i umysł są połączone na więcej sposobów, niż możesz sobie wyobrazić, a słuchanie swojego serca i intuicji z pewnością wymaga odwagi. Te uczucia powstają na podstawie wiedzy i doświadczeń z przeszłości, a umiejętność ich dojrzenia i wysłuchania jest cechą charakterystyczną dla każdego prawdziwego lidera.

Większość ludzi (88%) uważa, że ​​intuicja dobrze im służy, jednak 76% szydzi z tego, że w świecie biznesu można polegać na czymś takim jak przeczucie. Może ci to dać przewagę na wielu polach. Daj więc sobie pozwolenie, by wykorzystać te uczucia i uczynić je częścią swojego codziennego procesu podejmowania decyzji, w pracy i w domu.

Twoja intuicja pomaga szybko podejmować decyzje i umożliwia dostosowanie się do szybko zmieniających się warunków. Pozwól więc sobie trochę zaryzykować, podejmij decyzje na podstawie przeczuć i zobacz jak wszystko się układa. Nie bój się spontaniczności. Nie możesz zbudować czegoś co wydaje ci się niemożliwe. Musisz umieć to sobie wyobrazić, a jeśli już jesteś w stanie to zrobić oznacza to, że wcale nie jest to niemożliwe. Jeśli więc czujesz, że powinnaś iść w konkretnym kierunku, zrób to. Tak samo w sytuacji, gdy czujesz, że czas zawrócić, zrób to. Dodatkowo, jeśli zostałaś ostatnio mamą spróbuj wykorzystać połączoną siłę kobiecej i matczynej intuicji. Naprawdę zobaczysz, że jesteś superbohaterką, tylko zaufaj sobie.

Możesz w pewien sposób przeprogramować swój mózg, aby pomóc swojemu sercu, jelitom i umysłowi efektywnie współpracować. Intuicja jest jak mięsień – trzeba go ćwiczyć, inaczej zacznie zanikać. Jeśli będziesz nieustannie tłumić te uczucia, mogą one w końcu zostać uciszone. Bycie liderem, czy panem swojego losu to podążanie we własnym kierunku i za własnymi wskazówkami. Weź więc kilka głębokich oddechów, popatrz wgłąb siebie, usłysz swoją intuicję i podejmuj decyzje bez lęku.

czy słuchać intuicji, czy powinnaś słcuhać intuicji, czy słuchać przeczuć, czy kierowac się przeczuciem, czy kierować sie intuicją, jak podejmować decyzje
fot. pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here